Yüzünüz için spa terapisi

0
Yüz maskesi
Yüzünüz için spa terapisi

Yüzünüz için spa terapisi istiyorsanız, güzellik salonlarına gidip yüzlerce lira vermenize gerek yok. Çoğu spa terapisi aynı basit aşamalar ile yapılır: Temizleme, ölü hücrelerden arındırma, maske, tonik ve nemlendirme. Size verdiğimiz öneriler ve yönergeler ile evde kendi başınıza yüzünüz için spa terapisi hazırlayabilir ve uygulayabilirsiniz.

Yüzünüz için spa terapisi: Gereken malzemeler

  • Yüz temizleyici
  • Peeling ürünleri
  • Tonik
  • Pamuk veya makyaj temizleyici
  • Yüz maskesi
  • Nemlendirici
  • Havlu

Yüzünüz için spa terapisi nasıl yapılır?

1

Cilt tipinize uygun bir yüz temizleme jeli ile yüzünüz ve boynunuzu tamamen temizleyin ve arındırın. Bu sayede cildinizdeki kirler, fazla miktardaki yağ ve makyaj malzemelerinden arınır ve spa terapisine hazır hale gelirsiniz. Yüz temizleme jelini nemli cilde uygulayın ve durulamadan önce en azından 30 saniye boyunca yüzünüze dairesel hareketler ile masaj yapın.

2

Nazik bir peeling ürünü kullanarak cildinizdeki ölü hücreleri temizleyin. Ciltteki ölü hücreleri temizlemek bütün cilt bakım işlemlerinin önemli bir parçasıdır. Çünkü cilt ölü hücreleri atmaktansa onları tutmayı tercih eder, özellikle de kış aylarında. Düzenli bir şekilde ciltteki ölü hücreleri temizlemek daha sonra cilde uygulayacağınız cilt bakım ürünlerinin daha iyi emilmesini sağlamakla kalmaz, cildinizin sağa sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar. Çoğu peeling karışımı cildinizdeki ölü deriyi temizlemesi için şeker, tuz, kahve çekirdeği gibi sert maddeler içerir. Peeling karışımınızı nemli cilde uygulayın ve 30 saniye boyunca dairesel hareketler ile masaj yapın. Daha sonra da ılık su ile iyi bir şekilde durulayın.

3

Yüz maskenizi uygulayın. Piyasada düzinelerce çeşit yüz maskesi var ve bunların her biri cildiniz için faydalı olabilir. Bazıları cildi sıkılaştırır ve tonunu arttırır, bazıları da yağları temizler veya cildi nemlendirir. Cilt tipiniz için uygun olan maske tipini seçin ve temizlemiş olduğunuz cildinize ince bir tabaka halinde uygulayın. Ancak uygulama sırasında göz çevresinden kaçınmalısınız. 10 ila 20 dakika bekleyerek maskenin yüzünüzde kurumasına izin verin. Maske kuruduktan sonra yüzünüzü ılık su ile güzelce duruladıktan sonra yumuşak bir havlu kullanarak nazikçe durulayın.

4

Nazik bir tonik kullanın. Herkes tonik kullanımının gerekli olduğunu düşünmese de toniklerin cildinize sayısız faydası olabilir. Özellikle sivilce sorunu ve yağlanma sorunu olan ciltler için tonik çok iyi bir bakım ürünüdür. Tonikler makyaj, kir ve kremlerin son kalıntılarını da temizler, cildi tazeler ve canlandırır. Bir pamuk parçası veya makyaj temizleme pedine bir miktar tonik döktükten sonra yüzünüzün her tarafına nazikçe uygulayın.

5

Cilt tipinize uygun bir cilt nemlendirici uygulayın. Nemlendirici krem veya losyondan bir miktar elinize alın ve yüzünüz ve boynunuzun her tarafına dairesel hareketler ile masaj yaparak uygulayın. Yüzünüzü sık sık ıslatmak yüzünüzü nemlendirmekten ziyade kurumasına neden olur. Çünkü su cildinizdeki doğal nemlendirici olan yağ tabakasının bozulmasına neden olur. Cildi nemlendirmek yalnızca cildi yumuşatmak ve güzelleştirmekle kalmaz, cildin yaşlanmasını da geciktirir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.