Zarar görmüş kuru saçlara nasıl bakım yapılır?

| 2015/02/11 | 0 Comments
Mat saçlar

kuru saçlar

Kıvırcık saç uçları ve saç kırıkları tanıdık mı geliyor? Zarar görmüş kuru saçlara çözüm mü arıyorsunuz? Saçlarınızı eski parlaklığına kavuşturma ve düzenlemenizde size yardımcı olacak ipuçlarını paylaşıyoruz.

İhtiyacınız olan malzemeler

  • Kaliteli bir saç şampuanı
  • Protein açısından zengin bir saç kremi
  • Fular, saç bandı veya şapka
  • Sıcak yağ bakımı
  • Koruyucu saç spreyi

Açıklamalar

Saçlarınızı 3 veya 3 günde bir yıkayın

Saçlarınızı her gün yıkamanız saçlarınızın doğal nemini yitirmelerine ve kurumalarına sebep olur. Saçınızı 2 ya da 3 günde bir yıkamanızın saçınızın doğal nemine zarar vermez.

Protein açısından zengin saç kremi kullanın

Yıpranmış, kuru saçlarınıza en iyi gelecek saç bakım ürünü zengin protein konsantrasyonuna sahip bir saç kremidir. Proteinler saçlarınızın pürüzsüz olmasına ve kökten uca saç tellerinizin korunmasına yardımcı olur. Her zaman saçlarınızdaki kremi iyice duruladığınızdan emin olun. Aksi takdirde saçlarınız canlılığını yitirip kuru bir görünüme sahip olabilir.

Fön makinesi kullanmaktan kaçının

Fön makinesi kullanmak yerine saçlarınızın doğal yollarla kurumalarını sağlayın. Eğer fön makinesi kullanmak zorundaysanız en düşün ısı ayarında çalıştırmaya dikkat edin.

Saçınızı güneşten koruyun

UV ışınlarından korunabilmek için şapka veya fular, şal vb ürünler kullanın. Eğer güneş altında uzun süre kalacağınızı düşünüyorsanız da saçlarınıza koruyucu saç spreyi sıkın

Saç derinize masaj yapın

Birinden size masaj yapmasını isteyebilirsiniz. bu ayrıca saç köklerinizi güçlendirecektir.

Saçlarınıza sıcak yağ bakımı uygulayın

Haftalık olarak saçınıza uygulayacağınız sıcak yağ bakımı saçlarınızın kaybettiği nemi telafi eder. Bunun yanında yumuşak ve parlak görünmelerini de sağlar.

Bilgi: Asyalı kadınlar yüzyıllardır doğal nemlendirici olarak saçlarına Hindistan cevizi yağı, jojoba yağı ve zeytinyağı uygulamışlardır.

 

Etiketler: ,

Kategori: Saç Bakımı, Yıpranmış saçlar

Yazar Hakknda ()

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir