Zeytinyağı ile cilt bakımı nasıl yapılır?

0
Zeytinyağı
Zeytinyağı

Zeytinyağı her türlü sağlık problemi için kullanılır. Zeytinyağının güzellik reçetelerinin de vazgeçilmez parçası olduğunu biliyor muydunuz? Çok eski devirlerden beri zeytinyağı kullanılarak hazırlanan maskeler ciltlere ışıltı ve sağlık vermekte. Zeytinyağı aynı zamanda süper bir nemlendiricidir ve anti-aging etkiye sahip olduğu bilinmektedir. İçeriğinde Omega 3, K vitamini ve A vitamini yer alır. Sonuç olarak daha taze ve genç bir görünüm, nemli bir cilt ve ipeksi saçlara kavuşmanızı sağlar.

1

Zeytinyağı ile yoğun bir yüz bakımı yapmak için öncelikle yüzünüzü temizleyin. Cilt bakımının en önemli adımı, ilk adım olan yüz temizliğidir. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ve ½ yemek kaşığı sirkeyi karıştırın. Sirke cildinizdeki bakterilerin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Zeytinyağı ise cildi nemlendirir. Bir pamuk yardımıyla karışımı cildinize uygulayın. Gece boyunca yüzünüzde bekletin ve sabah yüzünüzü, cilt tipinize uygun bir temizleyiciyle yıkayın.

2

Hedefiniz zeytinyağını yüzünüzü nemlendirmek için kullanmak ise, sadece dairesel hareketlerle temiz yüze zeytinyağını uygulayın. Gece boyunca zeytinyağını yüzünüzde bekletin. Sabah yüzünüzü yıkayın.

3

Saçlarınızı nemlendirmek için de zeytinyağını kullanabilirsiniz. Bir miktar zeytinyağını saçlarınıza uygulayın ve toplayarak duş bonesi takın. Zeytinyağını saçınızda 30 dakika bekletin. Saçınız bir veya iki gün için yağlı görünebilir. Ancak, uzun vadede, saçlarınız eskisinden daha yumuşak, parlak ve güçlü görünecektir.

4

Ellerinizi zeytinyağı kullanarak yumuşatabilir ve güzelleştirebilirsiniz. Zeytinyağının içerisinde bulunan E-vitamini nedeniyle elleriniz yumuşacık ve bakımlı olacaktır. Ellerinize ve ayaklarınıza zeytinyağı sürün. Ayaklarınıza pamuklu bir çorap giyebilir, ellerinize de eldiven takabilirsiniz. Bu şekilde uyuyun. Sabah kalktığınızda ılık suyla ellerinizi ve ayaklarınızı yıkatın. Özellikle düzenli bir kullanımın sonunda ellerinizin ve ayaklarınızın yumuşacık olduğunu göreceksiniz.

5

Yatmadan önce, dairesel hareketlerle tüm vücudunuza zeytinyağı sürün. Eğer çok kuru bir cilde sahipseniz sık sık bu uygulamayı yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.