Zeytinyağlı yüz maskesi ile bitkisel bakım

| 2012/10/04 | 0 Comments
Zeytinyağlı bitkisel bakım

Zeytinyağlı yüz maskesi

 

Aslında en iyi cilt bakımı ürünleri evde yapılanlardır diyebiliriz. Mağazalarda satılan cilt bakımı ürünleri doğal bakım sağlamazlar. Dolayısı ile eğer gerçek bir bitkisel bakım yapmak istiyorsanız evinizde hazırlayacağınız yüz maskelerini kullanmalısınız.  Yüz maskelerinin malzemeleri çoğu zaman karışık ve masraflı olabilir ancak bu tarifimiz diğer yüz maskeleri gibi uzun bir malzeme listesine sahip değil.

Zeytinyağlı yüz maskesi malzemeleri

1 yumurta
1/2 tatlı kaşığı zeytinyağı
1 yemek kaşığı un (mümkünse esmer un)
1/4 çay kaşığı deniz tuzu
1 yemek kaşığı süt

Zeytinyağlı maskesi yapılışı

1

Bitkisel bakım yapmak için ilk adımımız küçük bir kasenin içine bir yumurtayı kırmak olacak. Yumurtalar geniş gözenekleri kırışıklıkları tedavi ederler. Yumurta sarısı albümin içerir ve cilt üzerinde yavaşça kurur. Yumurta akı güneş yanığı durumlardında cildi  yatıştırmaya yardımcı olur ve hafifçe yağ artıklarını temizler. Kısaca yumurta bitkisel bakım için bulunmaz bir nimettir.

2

Yumurtanın üzerine zeytinyağı ve unu ekleyin. Zeytinyağı yumurtanın kurutma etkilerini dengelemek için harika bir yoldur. Vazelin, ağır losyonlar ve diğer yağların aksine, zeytinyağı cildinizin nemli, esnek ve parlak kalmasını sağlayarak bitkisel bakımınızı tamamlar.

3

Malzemelerle deniz tuzunu karıştırın. Deniz tuzları kan dolaşımını uyarır ve hücre yenilenmesine yardımcı olur. Deniz tuzu cildinizin genç ve güzel görünümlü kalmasını sağlar. Bunun yanında deniz tuzunun bir diğer özelliği de sivilce , sedef ve egzamaları rahatlatmak için ölü cilt hücrelerini kaldırmasıdır.

4

Zeytinyağlı yüz maskesi için son olarak malzemeleri süt ile karıştırın. Süt yatıştırır ve laktik asiti sayesinde kuru, kaşıntılı cildi yumuşatır. Aynı zamanda kırışıklıkları rafine eder. Süt nemlendirici bir bitkisel bakım yapar.

5

Yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizledikten sonra yüzünüze zeytinyağı maskesini sürün. Cildiniz pul pul dökülüyorsa size kesinlikle zeytinyağlı yüz maskesini tavsiye ediyoruz.

Etiketler: , , ,

Kategori: Bitkisel bakım, Bitkisel yüz maskeleri, Genel

Yazar Hakknda ()

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.